close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Překlad - Přízrak minulosti

Přízrak minulosti - kapitola 3 (část 2)

1. července 2008 v 17:41 | Alex
Klanové centrum se skládalo z jediného dlouhého pokoje, který byl zastřešený těžkými dřevěnými trámy. Zdi ozdobené historií a genealogií kolonie se začaly zakřivovat. Ve druhé třetině cesty stál trůn - jako Nejvyšší trůn, jediná židle v místnosti.

Přízrak minulosti - kapitola 3 (část 1)

15. června 2008 v 17:46 | Alex
Na dlouhou chvíli se Leia Organa Solo zatavila. Nepokojný vítr waylandského lesa si pohrával s jejími vlasy. Dívala se na zlatě zbarveného protokolárního droida před sebou, který sebou nervózně škubal. V galaxii bylo už velmi málo věcí, přemýšlela neurčitě, které ji mohly šokovat do oněmění. Han Solo, její manžel a otec jejích tří dětí, byl zřejmě stále jednou z nich. "Cože to udělal?"

Přízrak minulosti - kapitola 2 (část 5)

15. června 2008 v 17:30 | Alex
A teď, v tom tichu, cítil, že se s loděmi tam venku děje cosi podivného. Nic divnějšího po dlouhou dobu necítil…

Přízrak minulosti - kapitola 2 (část 4)

15. června 2008 v 17:16 | Alex
R2-D2 se to nelíbilo. Ani trochu. Slova posouvající se po displeji počítače X-wingu to říkaly velmi jasně.

Přízrak minulosti - kapitola 2 (část 3)

15. června 2008 v 17:04 | Alex
Jakmile to začalo, nebylo pro Luka nezbytné používat Sílu k udržení stopy jednání. Jejich iphigininští hostitelé se nějak dozvěděli o diamalském omezení, které se vztahovalo na jeho osobu, a během času, kdy Han a Žvejkal začali jednat, vystavěli linii monitorů mezi Lukovým pokojem a konferenční místností, která mu dovolila okamžitě sledovat schůze.

Přízrak minulosti - kapitola 2 (část 2)

15. června 2008 v 16:44 | Alex
Přistali v dvojitých přistávacích plošinách připravených čistě pro ně v hlavním městě severního kosmoportového komplexu. Han a Žvejkal postávali na kraji přistávací rampy Falconu a mluvili s trojicí bělosrstých Diamalů, zatímco Luke manévroval se svým X-wingem, protože s přistáváním trochu vyšel ze cviku.

Přízrak minulosti - kapitola 2 (část 1)

24. května 2008 v 19:29 | Alex
Konzole Millennia Falcon dala závěrečný zvukový signál a probudila Hana Solo z lehkého podřimování. Protáhl si ruce a unavené svaly a rychle se podíval na displeje. Už jsme skoro tam. "Pojď, Žvejku! Hoď sebou," řekl a párkrát do Wookiee strčil špičkami prstů.

Přízrak minulosti - kapitola 1 (část 2)

24. května 2008 v 8:15 | Alex
Bylo tu další zablikání světel a hvězdy byly zpět. V duchu si Pellaeon držel palce a nakouknul do průzoru.

Přízrak minulosti - kapitola 1 (část 1)

21. května 2008 v 15:06 | Alex
Pomalu, tiše zasvítil slabý třpyt života uprostřed temnoty - imperiální hvězdný destruktor Chimaera klouzal vesmírem.

Překlad Star Wars – Ruka Thrawnova: Přízrak minulosti (Timothy Zahn)

21. května 2008 v 14:47 | Alex
Před nedávnem se mi dostal do rukou originál Přízraku minulosti (Specter of the Past) a rozhodla jsem se ho přeložit (hlavně pro sebe ).
Není to kvůli tomu, že bych si nechtěla koupit český originál, ale hlavně pro to, že ten je už roky vyprodaný a dotisk se v nejbližší době nechystá. A tak jsem na to sedla a začala si překládat.
Překlad tu budu postupně zveřejňovat, ale upozorňuji předem, že to je pouze amatérský překlad a místama jsem to musela překládat opravdu hodně volně. (Je samozřejmě jisté, že se můj překlad bude velice lišit od toho originálního a bude také o dost jiné úrovně.)
Zatím to ale snad není tak hrozný na to, že je to vůbec první podobná věc, kterou překládám. Chtěla bych všechny čtenáře požádat, aby mě ve vzkazech upozorňovali na nedostatky, nepřesnosti a chyby.
Předem díky a přeji příjemmé počtení...
 
 

Reklama