Ostatní osobnosti

Derren Brown

16. září 2009 v 11:11 | Alex

* 27.02.1971, Croydon, Surrey, Anglie, Velká Británie

Jedna z nejznámějších osobností současné iluzionistické scény. Že ho neznáte? Chyba! Možná jste v posledních dnech zaznamenali kauzu, okolo hádání čísel z loterie, díky níž se zase ozvalo mnoho jeho odpůrců, protože nepřenesli přes srdce, že si z nich udělal legraci a neodhalil světu, "jak to doopravdy udělal" :D. No, odpůrců má hodně, ale ještě víc příznivců a já se hrdě hlásím mezi ty druhé :-)...

Nejsem tak naivní, abych si myslela, že jeho kousky mají cokoliv společného s magií. Naopak je mi úplně jasné, že se jedná o triky, i když Brown jistě má určité schopnosti. Ale nejde o triky v tom smyslu, že má Derren v publiku pár vlastních lidí, které pak "zcela náhodou" vybere, aby dělali přesně to, co chce... Ne, v tom to opravdu není - to by se už asi provalilo, no ne? :-)

Jinak Derren je kromě toho, že je výborným manipulátorem, hlavně skvělým psychologem a nepochybuji ani o jeho vysoké inteligenci. Je to zkrátka velmi zajímavá osobnost, které se vyplatí věnovat trochu pozornosti.

Poprvé jsem ho viděla v seriálu Magie a manipulace mysli (který mimochodem upřímně doporučuju). A nejvíc se mi líbila asi Seance s tím svým geniálním závěrem :D... Pokud se chcete něco z jeho umění dozvědět a naučit, kniha Magie a manipulace mysli, která vyšla i v češtině, je pro tento účel dokonalá - sama čerpám z některých věcí z ní (především ohledně paměti).
 
 

Reklama