Ostatní literatura

Córka stolarza/Dcera truhláře

29. srpna 2012 v 9:54 | Alex
Ahoj lidi! Přináším takřka "shakespearovské dílo" mého drahého kamaráda z litevských kurzů v Kaunasu, Michała Piątkowského :-)... Se svým vysoce odborným překladem. Vzhledem ke stoupající proslulosti tohoto díla se možná dočkáme i překladů do dalších jazyků včetně litevštiny a lotyštiny. Snad si to užijete tak jako my :D.

Fantóm opery (Gaston Leroux)

6. ledna 2010 v 19:56 | Alex

* (1910)

Je jasné, že potom, co mě tolik dostal film, jsem si tohle dílo chtěla přečíst. Když jsem si knížku sehnala a narychlo prošla, řekla jsem si, že to vypadá složitě a že si to nechám na později, až budu mít víc času... No, ale dva dny na zpět jsem to nevydržela, protože jsem se rozhodla, že si jen tak na zkoušku kousek přečtu. To byla chyba, jelikož mě to po prvních dvaceti stránkách tak strhlo, že jsem se vykašlala na učení a radši si to dočetla :D. A jak vám to bylo napínavé! (A to jsem věděla, jak to přibližně bude.) No a o tom, jak jsem teď po dočtení dojatá, ani netřeba mluvit :-).

Dexter v temnotách (Jeff Lindsay)

17. listopadu 2009 v 8:00 | Alex

* (2007)

Moc pěkné pokračování knižní série Dextera, které jsem po takové době konečně přečetla - ne snad, že by to bylo nudné (to samozřejmě ne :D). To jen já jsem měla nějak problém se k tomu dokopat...

Jen láska je skutečná (Brian L. Weiss)

15. října 2009 v 17:44 | Alex
* (1996)

Další krásná Weissova knížka, tentokrát zaobírající se láskou a tím, že jsme se s našimi milovanými setkávali, setkáváme a setkávat budeme v minulých, přítomných i budoucích životech - na tom, že existují spřízněné duše, totiž něco je :-).

Jedna duše, mnoho těl (Brian L. Weiss)

12. října 2009 v 7:26 | Alex
* (2004)

Tak jsem konečně dočetla další Weissovu úžasnou knížku a musím říct, že i ta mě tak trochu drží nad vodou v těch těžkých časech, co prožívám :-).

Drasticky dojemný Dexter (Jeff Lindsay)

20. srpna 2009 v 15:15 | Alex

* (2005)

Pokračování Dextera se nese na stejně čtivé vlně jako díl první, takže mi to uteklo ohromě rychle...

Mnoho životů, mnoho mistrů (Brian L. Weiss)

18. srpna 2009 v 11:25 | Alex
* (1988)

Zajímavější knížku jsem snad nikdy nečetla. Kdybych měla jmenovat jednu, která mě donutila zamyslet se nad vlastním životem, byla by to právě tahle. A to jsem ji dočetla teprve dnes.

Drasticky děsivý Dexter (Jeff Lindsay)

15. srpna 2009 v 13:02 | Alex

* (2004)

Předevčírem jsem začala číst... a uteklo mi to drasticky (a hlavně děsivě) rychle :D. No, je to jiné než seriál, ale tohle to s ním má rozhodně společné :).

Hvězdy českého filmového nebe (Pavel Taussig)

27. července 2009 v 15:55 | Alex
* (2007, druhé, rozšířené vydání)

Tak jsem se rozhodla trochu přivzdělat v oboru, který s trochou štěstí začnu za rok studovat :). A rozhodně nelituju - tahle knížka je perfektní.

Půlnoční slunce (Stephenie Meyer)

10. dubna 2009 v 14:59 | Alex

* (?)

Tak přece jen sem dávám ještě jeden málý článeček o sérii Twilight (opravdu poslední :P), protože jsem se dostala k těm nešťastně zveřejněným prvním dvanácti kapitolám Midnight Sun. Můžu k tomu zatím říct, že Edwardův pohled na příběh Stmívání je daleko zajímavější a akčnější než Bellin... a vlastně i víc hraje na city :).
 
 

Reklama