My Diary

Kaunas - srdce Litvy

28. srpna 2012 v 14:31 | Alex
Tak jsem se navrátila z letních kurzů na Litvě a můžu říct jen, že to byl jeden z nejúžasnějších měsíců mého života. A teď plánuji napsat pár článků o svých zážitcích a zkušenostech, třeba by to mohlo někoho navnadit, aby Litvu navštívil :-). První bude o městě, ve kterém jsem strávila jeden měsíc života a které je pro mě jedním z těch nejhezčích, neb mi velmi připomíná Brno.

Litva: Zoo a první dva školní dny (23.-25.07.)

25. července 2012 v 18:09 | Alex
Za poslední tři dny se stalo strašně moc věcí...

Litva: Procházka po Kaunasu a páteční eskapády na koleji (19.-20.07.)

20. července 2012 v 15:29 | Alex

Druhého dne jsme vyrazili na slíbenou turistickou prohlídku Kaunasu. Na tenhle několikahodinový výlet po starém městě jsme vyrazili čtyři - já, má litevská kamarádka a ti dva Poláci z minula. Na takovou akci jsme si prostě nemohli přát lepší počasí... samozřejmě, že celý den lilo jak z konve.

Litva: Cesta (17.-18.07.)

19. července 2012 v 16:48 | Alex

Můj malý cestovatelský deník bych zahájila jak jinak než samotnou cestou. Nikdy bych nevěřila, že to ve zdraví přežiju, ale je to tak… 16 hodin autobusem jsem ještě nikdy neabsolvovala a snad (s výjimkou návratu) ani absolvovat nebudu.

Alex průvodcem :)

15. července 2011 v 11:35 | Alex


Ahoj všichni, kdo sem ještě chodíte! :)

Stále nemám čas blogu se víc věnovat, ale to se určitě změní. Rozhodně musím napsat článek o Game of Thrones a taky Harry Potterovi, na kterého dneska jdu.

Právě teď mám ale spoustu starostí s novou brigádou. Alex velmi nerada pracuje s lidmi, protože lidi se chovají jak zvěř... s tím taky souvisí, že má Alex problém s lidmi komunikovat. No a tak v rámci praxe vyrazila dělat průvodce :D :D. Najít mě můžete v táborském podzemí. Ne, že by tam bylo něco k vidění, ale lidé tam stále chtějí chodit :D... Kupodivu mě práce i docela baví, ale utvrdila jsem se v názoru, že do budoucna rozhodně s lidmi pracovat nechci. Užijeme si tam docela legraci a sem tam přijdou dokonce i milí návštěvníci, které to opravdu zajímá. Prostě paráda. A za dva týdny konec, už se těším ;).

Alex se zařadila mezi -cetileté

16. května 2011 v 16:57 | Alex

Ano, je to tak... Už je mi dvacet! A ano, připadám si stará :D. Oslavila jsem to poeticky: zápočtem z litevštiny a zkouškou z angličtiny. To první mám, výsledek druhého se teprve dozvím. Tak mi prosím držte palce a držte mi je i zítra... budu psát test ze starších dějin pobaltských států v historicko-kulturních souvislostech. Už ten název zní děsivě, co? :D


Mějte se fajn! ...a těšte se na můj "velkolepý" návrat po zkouškovém :D.

Z deníku vysokoškolačky: Krušný první týden druhého semestru

24. února 2011 v 17:58 | Alex
První semestr dopadl navzdory očekávání až neskutečně dobře a v ISu se mi zelená spousta políček, což je vážně krásný pocit. Zkouškové nebylo nakonec tak špatné a prázdniny stály za to. Nemohu sice říct, že bych se do dalšího semestru hnala s nadšením (přece jen prázdniny jsou prázdniny :D), ale byla jsem celkem optimistická a plná nadějí... A ano, to skončilo už v pondělí :D.

Jak Alex se Svým milovaným koukala na Twilight

10. února 2011 v 17:58 | Alex
My diary...

Můj milovaný rozhodně není nějaká měkota, co by se mnou sledoval romantické komedie, přesto se jednoho dne rozhodl podívat se na sérii Twilight: čistě v rámci zábavy a také výzkumu, zda je to skutečně takový odpad, jak si myslí (asi jako já, když jsem se ze stejného důvodu podívala na jeden díl, nyní již nechvalně proslulé, telenovely Tisíc a jedna noc :D). A zábava to rozhodně byla...

Alex na výletě do Prahy :)

18. listopadu 2010 v 16:21 | Alex
My diary...

Díky včerejšímu státnímu svátku jsem se mohla vypravit do Prahy za Svým milovaným a strávit s ním krásný den.

Z deníku vysokoškolačky: dění v posledních týdnech

28. října 2010 v 14:49 | Alex
My diary...

Ne, že by se snad za poslední dobu nic nedělo a já neměla o čem psát. Spíš naopak, děje se toho až moc. Jen toho času na to, abych vám něco napsala, je zatraceně málo :D.
 
 

Reklama
Reklama