close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Herci

Gerard Butler

16. února 2010 v 22:02 | Alex

* 13.11.1969, Glasgow, Skotsko

V současné chvíli moje největší posedlost :-). No, není to nic tak překvapivého, ne? Koneckonců hraje pořád lépe a lépe a v stále zajímavějších věcech.

Líbí se mi na něm jeho různorodost - už jen ze zběžného pohledu na jeho filmografii je jasné, že dokáže zahrát ledacos. Je fajn, že se neuzavírá jen do jednoho žánru.

Poprvé jsem ho pravděpodobně viděla v druhé Laře Croft, ale skutečně jsem ho zaregistrovala až v P.S. Miluji Tě. Kde se mi líbil nejvíc? To je otázka, na kterou nejsem schopná odpovědět :D. Podle mě ale zatím vůbec nejlépe hrál v loňském Ctihodném občanovi :-).

Richard Armitage

17. června 2009 v 9:12 | Alex

* 22.08.1971, Leicester, Anglie, Velká Británie

Tohohle nepříliš známého, ale o to zajímavějšího britského televizního herce mám ráda už dlouho. Vlastně se sama sebe ptám, proč ho tu ještě nemám. Po tom, co jsem viděla jeho výkon v North & South, jsem prostě dál váhat nemohla :).

A co konkrétně se mi na něm líbí? Něco v něm je. Talent a charisma bez debat. Možná je to i tím zvláštním a vzácným úsměvem, pro který by hordy jeho fanynek byly schopné vraždit. Nebo možná tím neuvěřitelně sametovým hlasem, kterým disponuje a který se tak příjemně poslouchá, či těma modrýma očima :). Z rozhovorů, které jsem s ním viděla na mě působil jako velmi sympatický člověk. Čím víc jsem toho s ním zhlédla, tím víc jsem přesvědčená, že tohle je ukázkový příklad, na který platí slavný výrok o tom, že není malých rolí, protože on dokáže zaujmout v sebemenší roli :).

Poprvé jsem ho viděla před někola lety v Robinu Hoodovi. Nejvíc se mi líbil v roli Lucase Northa (wow, ruština mu jde! :D), ale hlavně pochopitelně v North & South (nikdy bych si netipla, že něco takového řeknu, ale kam se, při vší úctě, na pana Thorntona hrabe pan Darcy :)). K tomu mám ještě jednu celkem vtipnou zajímavost převzatou z čsfd: BBC prý musela po uvedení N & S zrušit diskuzní stránky k tomuto seriálu, protože byly zahlceny nadšenými ohlasy dam, které byly panem Armitagem okouzleny :D...

Shia LaBeouf

17. února 2009 v 10:39 | Alex

* 11.06.1986, Los Angeles, Kalifornie, USA

Mladý, talentovaný herec, který toho má ještě hodně před sebou, řekla bych. Jeho hvězda stále stoupá, a to opravdu velkou rychlostí. Jen se nad tím zamyslete: z kluka v pokračování Charlieho andílků se za pět let vypracoval až na nejmladšího z rodu Jonesů a velkou hvězdu :)...

Já jsem ho prvně viděla v Constantineovi... No, myslím že se máme do budoucna na co těšit :).

Andy Garcia

29. listopadu 2008 v 14:34 | Alex

* 12.04.1956, Havana, Kuba

Další z mých oblíbených herců, na kterého konečně přišla řada.

Poprvé jsem ho viděla myslím v prvních Dannyho parťácích. A kde se mi líbil nejvíc? No, tak to si vážně nemůžu vybrat :).

Tim Roth

29. listopadu 2008 v 13:43 | Alex

* 14.05.1961, Londýn, Anglie, Velká Británie

Tak tohole velmi zajímavého herce mám čím dál raději.

Poprvé jsme ho viděla asi ve Čtyřech pokojích (skvělý komediální výkon :)) a nejvíc se mi líbil v Reservoir Dogs, kde předvedl skutečně fenomenální herecký výkon (a to tři čtvrtě filmu ležel v kaluži krve na podlaze :D). Ale skvělý byl i ve filmu Legenda o "1900".

Z toho, co jsem viděla, mám dojem, že patří k těm, kteří neumějí hrát špatně :).

Často ho ve svých filmech obsazuje Quentin Tarantino.

Al Pacino

8. listopadu 2008 v 10:24 | Alex

* 25.04.1940, New York, New York, USA

Ještě v říjnu 2008 byl můj pohled na tohoto Pana Herce asi takový: Jo, hrát fakt umí, charisma má, ale... co na něm ty ženský vidí? :D Ovšem hned na začátku listopadu, kdy jsem zkoukla všechny tři díly Kmotra, jsem všechno pochopila. (Ano, uhodli jste - další oblíbený záporák :D.) Jemu se zkrátka jen tak někdo nevyrovná... a to je holý fakt :).

Prvně jsem ho viděla ve filmu Ďáblův advokát a nejvíc se mi zatím líbil jako Michael Corleone - zdá se, jakoby se pro role mafiánů narodil :).

Christopher Lee

26. října 2008 v 14:41 | Alex

* 27.05.1922, Belgravia, Londýn, Anglie, Velká Británie

Jeden z herců, kterého si vážím i jako člověka, protože Lee je opravdu nevšední a obdivuhodná osobnost.

Byl jedním z těch, kdo se zasloužili o to, aby si lidé zamilovali horory (spolu se svým kamarádem Peterem Cushingem). Představoval nespočet legendárních postav (přičemž asi 85 % z nich tvoří postavy záporné - a jaké!). Za války se znal s českými piloty u RAF a s Gabčíkem a Kubišem. Mluví plynule několika jazyky (umí anglicky, německy, francouzky, italsky, domluví se rusky, švédsky a řecky), učil se zpívat (opera).

Je to herec, který za svůj život (svými filmy) vydělal nejvíce peněz v historii kinematografie, ve filmu absolvoval ze všech herců nejvíc soubojů s mečem, dále je zapsán v Guinnessově knize rekordů jako vůbec "nejvyšší herec hlavních rolí" (což dokládá, že v Guinnessovce je už opravdu úplně všechno :D), nepochybně je hercem, který nejvíckrát ztvárnil Draculu... Je také jedním z herců, kteří za svůj život hráli v nejvíce filmech (on hrál zatím asi ve 250).

Jeho nejoblíbenějším režisérem je Tim Burton, s nímž zatím spolupracoval třikrát. Navzdory svému věku je velmi aktivní a stále se herectví věnuje. Někdo říká, že je Lee "chodící hora charismatu" a já se k němu s radostí přidávám...

Z předchozích řádků vyplývá, že "miluju" člověka, kterého jsem v životě neviděla a který je zhruba o čtyři generace starší než já... ale copak je to u tak fascinující osobnosti nepochopitelné? :D Strašně se mi líbí i jeho hlas.

Prvně jsem ho viděla asi v Pánovi prstenů. Nutně musím vidět jeho Draculovské filmy :). Jinak, proslýchá se, že bude hrát ve druhém dílu Hobita...

William Fichtner

14. října 2008 v 17:19 | Alex

* 27.11.1956, letecká základna Mitchell Field, East Meadow, Long Island, New York, USA

Můj vůbec nejoblíbenější "věčný herec vedlejších rolí", ze kterého (přiznějme si) charisma jen čiší :-)...

Kde jsem ho viděla prvně? Zřejmě v Armageddonu. Nejvíc se mi ale líbí v seriálech - a to jako Tom Underlay v Invazi a jako Alex Mahone v Prison Breaku :P... (Každopádně se ale do historie filmu nesmazatelně zapsal jako nejdrsnější bankovní úředník všech dob :D.)

James McAvoy

28. září 2008 v 10:29 | Alex

* 21.04.1979, Scotstoun, Glasgow, Skotsko, Velká Británie

Skvělý herec s obrovským talentem (a krásným modrýma očima), kterého jsem si oblíbila teprve nedávno.

Poprvé jsem si ho všimla v Pokání... Nejvíc se mi líbil v Uvnitř tančím.

Morgan Freeman

28. září 2008 v 10:00 | Alex

* 01.06.1937, Memphis, Tennessee, USA

Další z těch hereckých legend...

Ani nevím, kde jsem ho zaznamenala poprvé. Nejvíc se mi jednoznačně líbil ve Vykoupení z věznice Shawshank a v Sedm...
 
 

Reklama