"Doporučené" filmy - ostatní

Křídla slávy (Wings of Fame)

10. července 2010 v 15:15 | Alex
film4

* (1990), Nizozemsko

Neobyčejný snímek českého exilového režiséra :-).

Funny Girl (Funny Girl)

6. července 2010 v 10:26 | Alex
film3

* (1968), USA

Povedená filmová adaptace broadwayského muzikálu :-).

Nezapomeň na mě (Remember Me)

24. června 2010 v 21:28 | Alex
film3

* (2010), USA

Bylo mi řečeno: "Podívej se na to, uvidíš, že Pattison umí hrát." Byla jsem pochopitelně skeptická, ale o to víc pak mile překvapená :).

Seriózní muž (A Serious Man)

17. dubna 2010 v 21:27 | Alex
film4

* (2009), USA/Francie/Velká Británie

Hodně dobrý film bratří Coenů, který podle mě nemá takové uznání, jaké by si zasloužil :-). Možná, že je to snímek pro většinovou populaci příliš složitý, a možná, že jsme ho s mamčou nepochopily ani my, každopádně na závěr poskytneme naše vysvětlení :D. Podle mého skromného názoru je to ale daleko stravitelnější a jasnější než třeba No Country for Old Men, které jsem nepochopila dodnes, ač na mě hluboce zapůsobilo (ostatně stejně jako zrovna tenhle film)...

Fantom opery (Il Fantasma dell'opera)

30. března 2010 v 21:40 | Alex
film1

* (1998), Itálie/Maďarsko

Ano, jsem tu s krátkým článkem o další verzi, jež jsem měla to "štěstí" vidět.  Nemůžu to v sobě dál dusit, musím se vyjádřit :D. Když jsem říkala, že televizní verze z roku 1990 je asi nejvzdálenější předloze, a když jsem v posledních dnech hlásala, že se Leroux musí v hrobě obracet z děje LND, trestuhodně jsem se spletla. To jsem totiž ještě netušila, že je možné i něco TAKOVÉHO! :D Proti tomu je všechno, co jsem doposud kritizovala slabým odvárkem. Nevěřím, že kdy uvidím ještě horší verzi - to už snad totiž ani není možné... Ale zasmála jsem se, ne že ne :-).

Nine (Nine)

29. března 2010 v 19:23 | Alex
film2

* (2009), USA/Itálie

Muzikál o tvůrci filmů, který se nachází v osobní krizi a jaksi není schopný sepsat scénář, a tak chce improvizovat přímo na scéně? No, to by nemuselo být špatné - kdyby na tom tvůrci tohoto filmu nebyli úplně stejně jako on :P.

Klub vyděračů (Butterfly on a Wheel)

29. března 2010 v 18:45 | Alex
film2

* (2007), Kanada

Docela zajímavý thriller. Neřekla bych snad, že by to bylo nějak zvlášť originální, ale nemůžu říct, že jsem závěrečnou pointu úplně čekala :-). A to je vždycky plus.

The Blind Side (The Blind Side)

18. března 2010 v 9:32 | Alex
film3

* (2009), USA

Moc hezký film :-).

Smrt čeká všude (The Hurt Locker)

13. března 2010 v 20:26 | Alex

* (2008), USA

Ehm... tak jsem viděla oscarový film... To bylo STRAŠNÝ :/. Já prostě nemám slov. Akademici si u mě trochu nahnali body, když neocenili Avatar, ale ten byl aspoň zábavný, když už nic jiného. Tohle byla jedna velká rozplizlá břečka, která vás od začátku do konce ničím nepřekvapí, a prakticky se nedá vydržet na jeden zátah (aspoň já to nevydržela zhlédnout v kuse, protože už v prvních 10 minutách jsem se zoufale nudila a vidina dalších dvou hodin mě ubíjela). Jsou asi jen dva důvody, které by vysvětlily, proč získal tenhle film vůbec nějakého Oscara - režisérka je žena a Cameron potřeboval, aby mu už konečně někdo srazil ego aspoň na přijatelnou mez :P...

Fantóm opery (The Phantom of the Opera)

19. února 2010 v 14:44 | Alex

* (1990), USA

Náhodou se mi pod ruku dostala tahle dvoudílná televizní adaptace, a tak jsem si řekla, že tu o ní taky něco málo napíšu. Asi by se těžko hledala verze, která má méně společného Lerouxovou knihou. Měla jsem často dojem, že si knihu scénárista a autor stejnojmenné divadelní hry (Arthur Kopit), pouze prolistoval a byl u toho úplně namol :D. Vybral si totiž jen to, co se mu hodilo (a náhodou tam zahlédl), spoustu věcí totálně překroutil a některé dokonce změnil úplně - a to dost nepochopitelným způsobem. To ale nic nemění na faktu, že se mi to docela líbilo - hlavně protože ten film ukázal velkolepé Lerouxovo dílo ze zcela jiného pohledu :-).
 
 

Reklama