Hrdinové (Heroes) - 3. série - Volume Four: Fugitives

30. června 2010 v 13:08 | Alex |  Seriály
* (2009), USA

Druhá polovina třetí série s názvem "Uprchlíci" je skvělá. A když říkám skvělá, myslím tím taková, že se dá srovnávat s nepřekonatelnou první sérií :).


Heroes - Fugitives
Senátor Nathan Petrelli (Adrian Pasdar) rozjel přísně tajný projekt na polapení a uvěznění všech lidí se zvláštními schopnostmi, v čemž mu pomáhá Noah Bennet a "zelený mozek" Danko (Zeljko Ivanek). Skupince hrdinů v čele s Peterem (Milo Ventimiglia), Hirem (Masi Oka) a Mattem (Greg Grunberg) se ale podaří uprchnout a ihned začínají s odbojem. Všem dosud nepolapeným pomáhá záhadný Rebel. Sylar (Zachary Quinto) se zpočátku drží mimo, o vládní záležitosti se nestará a s teenagerem Lukem (Dan Byrd) vyráží na cestu po Americe, jejímž cílem je najít jeho pravého otce. Později ale vycítí příležitost a navíc získá poslední schopnost, kterou potřebuje, aby se stal nejmocnějším mužem planety...

Příběh je super, není překombinovaný (většinou), dává smysl (až na mizivé výjimky) a je logický. A to, přiznejme si, v Heroes nebylo od konce první série. Navíc je opravdu napínavý, vypointovaný a dramatický. Neodehrává se zde přehršel cest časem a ani se pořád všichni neshromažďují v bývalém Isaakově ateliéru - no, zkrátka radost pohledět :). Scénáristi zachránili, co mohli.

I postavy, jež tvůrci v průběhu obou minulých částí konstantně prezentovali jako mentálně zaostalé nebo úplně mimo, si svá dobrá jména trochu vylepšily. A to dokonce i Hiro a Mohinder (Sendhil Ramamurthy), ač jich mám stále plné zuby. Největším přínosem byl tentokrát jednoznačně Emil Danko, jakožto prvotřídní záporák, kterého jsem fakt nemohla vystát (v tom správném slova smyslu, což znamená, že byl fakt výborný :)).

Petrelliovic rodina mi nějak přirostla k srdci (a to i po Nathanově kiksu s náboženstvím ve dvojce a i jeho chování tady, po Angelině neustálém mlžení a manipulaci i po Peterově neustávajícím "sebeobětování"). Nejlepší a nejzajímavější vývoj má ale rodina Bennetových - tentokrát hlavně Noah (Jack Coleman) se svou ženou Sandrou (Ashley Crow). No a Claire (Hayden Panettiere) také konečně dostala příležitost ukázat se jako něco jiného než jen roztleskávačka - a její interakce se Sylarem jsou prostě boží (hlavně ta ve finále), nemůžu se dočkat na 4. sérii.

A linie kolem Sylara byla vtipná - nevím, co k jejímu začátku říct, asi jen to, že Sylara potřebovali uklidit stranou, protože by mohl celý problém s vládou dost rychle vyřešit, a tak ho prostě poslali na výlet. Ale zase ta část, kdy dosáhl výlet svého cíle, vůbec nebyla špatná. Ovšem když se zase vrátil do středu dění, až teprve tehdy se začala kolečka opravdu otáčet :). Asi by se ještě hodilo okomentovat závěr. K tomu mohu prohlásit pouze to, že taková věc by mohla napadnout snad jedině Angelu Petrelli (Cristine Rose)... No, je jen otázkou času (a 4. sezóny), až se její drahocenný "syn" probere a zjistí, co mu to udělali... Jinak závěr nebyl špatný, ale do celé té série mi tak nějak nezapadal.

Celkově se mi to opravdu moc líbilo, strašně jsem si to užila - je krásné koukat zas na něco, co dává smysl :). Kdybych měla někomu doporučit, na co se z Heroes kouknout, byla by to pochopitelně série první, ale bez váhání i tahle část.

Hodnocení: 9/10

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jill Jill | Web | 2. července 2010 v 19:03 | Reagovat

Že bych se zase vrátila k Heroes?;)

2 Alex Alex | Web | 3. července 2010 v 7:44 | Reagovat

[1]: No určitě! :) Teď koukám na 4. sérii a není to vůbec takový odpad, jak všichni tvrdí (a navíc to tu Quintovi opravdu extrémně sluší :-D). Jasně, nic už není jako jednička, ale s tou hrůzou mezi první a koncem třetí série se to srovnávat nedá :D

3 Lady Delete Lady Delete | Web | 4. července 2010 v 11:07 | Reagovat

Možná bych na to vůbec mohla začít koukat.. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama