close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

4. školní týden

25. září 2009 v 15:01 | Alex |  My Diary

Tenhle týden ušel, vážně se docela vydařil.

V pondělí mi přišly učebnice (a objednaný dárek k svátku - Dexter in the Dark, z něhož jsem viděla jen "zakrvácenou" obálku, protože na svátek si musím ještě nějaký ten týden počkat - ale i tak jsem měla radost :D).

Přátelé navrátivší se z ekologického kurzu (málokdo z nich ve zdraví) mi oznámili, že jsem o nic nepřišla... Že prý kdybych jela a viděla, co tam ty naše učitelky vyváděly, nechtěla bych si s nimi na maturáku ani podat ruku :D. No, byla to zřemě síla...


Přes týden jsem pokračovala v maturitních otázkách a dostala jsem se až k italské renesanci. Když jsem si pak hledala různé sochy a malby na netu, abych si udělala představu (i když většinu z nich jsem samozřejmě znala), při pohledu na tu krásu jsem se dostávala skoro do stavu eufórie :D. Michelangelo, Leonardo, Raffael, Botticelli - to je něco pro mě. A tak nějak se mi v mozku zformovala myšlenka, že až uvidím Paříž a Versailles, moje další zastávka bude Řím a především Vatikán - já a křesťanská víra, to sice nejde do hromady, ale to, co církev za ta staletí nashromáždila a především pak renesanční památky, to je nádhera nepopsatelná slovy, a pokud se mi poštěstí něco z toho vidět, bude to nejspíš hodně silný zážitek :-).

Škola tenhle týden ušla. Možná proto, že jsme v ní byli jen čtyři dny. Hned v pondělí jsme psali první písemku v roce, z matematiky. Nejenže matika je jaksi mimo mé chápání, ještě k tomu jsem se skutečnost, že píšem, dozvěděla až ráno přímo před ní. To znamenalo, že moje první známka tohoto roku byla čistá pětka. Ano, super :D. Naštěstí to dopadlo tak, že se díky mé předchozí absenci nepočítá.

O jiné matematice také padla hláška týdne (vlastně je ve čtvrťáku zoufale málo hlášek - zřejmě je to tím, že už nemáme ani Spidy ani Mekáče, kteří hlášky utvářeli častěji než smysluplné myšlenky). Její znění je: "Služba může smazat jestli tady mám tabuli." Volný překlad: "Jestli tady mám službu, může smazat tabuli."

Ve čtvrtek jsme pak jeli na exkurzi. První zastávka byla Čapkova Strž. To byla krása... A docela se mi to hodilo do nálady, když jsem minulý týden přečetla ty tři hry. To jsem si vážně užila (až teda na závěrečný dokumentární film, který natočili amatéři nejhrubšího zrna a který disponoval nezapomenutelnými efekty, které mě budou strašit v nočních můrách :D). Druhou zastávkou na naší cestě byl památník Vojna - komunistický lágr, v němž byl důl na uranovou rudu. Po té celkem optimistické Strži, tahle věc veškeré mé nadšení vysála. Tyhle dvě místa dát za sebou je vražedná kombinace (většina třídy po návratu domů vysílením padla :D). Vzhledem k tomu, že v tomto památníku byla většina budov pouhé repliky těch původních, zdaleka to nepůsobilo tak děsivě jako třeba v Terezíně, kde mi bylo vážně špatně... No, druhá polovina exkurze prostě nebyla tak úplně vydařená.

Dnešek byl celkem pohodový, vlastně jsem si většinu času četla... Čapka mám pro tuto chvíli dočteného, ale zrovna máme doma další dvě knížky od Briana Weisse a právě jsem se pustila do Jedna duše, mnoho těl. A jak to tak vypadá, našla jsem svou víru (to zní tak vtipně :D) - nikdy jsem nevěděla v co věřit, ale těď vím a asi vážně věřím... Jinak tohohle člověka vážně doporučuju, ty knížky jsou perfektní. V téhle se Weiss se svými pacienty nevrací jen do životů minulých, ale dívá se i do těch budoucích a o to je to zajímavější... Až dočtu, napíšu článek :-).

A ještě jsem nezmínila nejdůležitější zprávu týdne. MÁM šaty na maturák. Absolutní náhodou se mi podařilo sehnat krásné černé šaty, které mi prostě sedí a v kterých se mi i na nástupu dobře půjde :-). Ani nevíte, jakou mám z toho radost. Jedna starost z krku.

Jinak jsem docela zdárně pokročila ve sledování filmů minulého roku, které byly nominovány na Oscary a chybí mi jich skutečně jen pár. Zkoušely jsme s mamčkou zkouknout Milka. To bylo neskutečný. Dívaly jsme se 20 minut a dvakrát se to na stejném místě zaseklo, vzaly jsme to jako znamení, že už se radši dál koukat nemáme :D. Penn tak příšerně přehrával! O Akademii mám své mínění, ale tohle to jen zhoršilo - všichni loni nominovaní herci si Oscara zasloužili víc než on, já toho chlapa nesnáším (čímž nechci říct, že snad může za to, že mu Akademie dává Oscary). Dneska mi mamča oznámila, že se bavila s kamarády a rekord v tom, kdo se vydržel na Milka dívat nejdéle drží týpek, co to sledoval 40 minut :D. Představa, že bych se na to byla bývala vypravila do kina, je děsivá. Ale to jen tak na okraj...

Stále jsem nesepsala článek o Pygmalionu (prostě nebyla nálada, mno :D), ale snad už to tentokrát vyjde. A ještě jednu zprávu mám. Totiž u příležitosti začátku čtvrté sezóny Dextera, změním design. Už to mám vymyšlené a skoro i připravené, ale jak to bude nakonec vypadat, bude překvapení (nejen pro vás :D). Takže v neděli! :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alice Alice | 25. září 2009 v 15:20 | Reagovat

hah, mam vyssi prah bolesti ako vy, lebo som milka videla celeho. ale mne sa celkom pacil, lebo bol o gejoch /hoci kombinacia penn-gay sa mi tiez velmi nepozdavala/..
zatial ten maturitak vyzera celkom v pohode, no i tak sa ho desim.. nastastie ma to caka az za 4 roky.. aspon ze ta tie veci bavia.
a k patke gratulujem, niet nad dobry zaciatok, ze :D

2 Jilly Jilly | Web | 25. září 2009 v 16:47 | Reagovat

Juchú, nový design...btw: to jste psali první písemnku až teď?? My píšeme z matiky příští týden třetí. Já mám pro změnu čtyři, ne pět a to jsem se i učila:-p Filmoví fanoušci mají holt do matfyzáků daleko mno...:)

3 Markot Markot | 25. září 2009 v 20:41 | Reagovat

Shodou náhod byla i naše první písemka z matiky a dokonce máme za sebou už i druhou :-) Řím i Vatikán jsem viděla v létě a skutečnost předčila má očekávání...půvab a krása kam se podíváš ;-)
Napadá mě, jestli by jsi sem nechtěla hodit fotku těch maturitních šatů?
A s názorem na Milk naprosto nesouhlasím :-D Mě film velmi zaujal a jsem moc ráda, že jsem na něm byla v kině, kde je ta atmosféra vždy velkolepější. A Penna mám strašně ráda 8-)

4 Alex Alex | Web | 26. září 2009 v 9:34 | Reagovat

[1]: Jo, jednoznačně vyšší práh bolesti :-P. Ani nevíš, jak se maturáku děsím já :-D

[2]: No,matfyzák fakt nejsem :D

[3]: Netušíš, jak ti Řím závidím.
Fotku maturitních šatů... no, rozmyslím si to. Ale asi ji sem hodím až bude nějaká přímo z maturáku - ty šaty potřebují večerní světlo ;-)
A že se na Milkovi neshodnem, to přece nevadí... nejsme klony, aby se nám líbilo to samý vždy a všude :D. Já mám k Pennovi zvláštní odpor a tímhle filmem si to u mě moc nevylepšil - a to mi vážně nevadí filmy s gay tématikou :-D

5 Markot Markot | 26. září 2009 v 16:05 | Reagovat

[4]: Tak na šaty se těším ;-) A názor na Milka samozřejmě mít stejný nemusíme...tys napsala svůj, já svůj a jedeme dál :-D Myslím, že u nějakého dalšího filmu se zase shodneme. Třeba právě u Parchantů, dnes jsem se dozvěděla, že se jich dočkám překvapivě již v říjnu (stejně jako dalších mnou očekávaných filmů), tak mám radost a závidím ti, že je uvidíš tak brzy 8-)

6 Alex Alex | Web | 26. září 2009 v 16:40 | Reagovat

[5]: Doufám, že zrovna na Parchantech se shodnem :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama