close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

2. školní týden

11. září 2009 v 14:02 | Alex |  My Diary

Tak tenhle týden byl opravdu hodně, hodně náročný. Pitomě poskládané a předlouhé úterý mě znavilo natolik, že jsem se z toho až do dneška nevzpamatovala :D...


Poslanci se konečně rozhoupali k aktivitě a... nové maturity zrušili! To mě pochopitelně nesmírně potěšilo, jelikož je rozdíl maturovat z pěti nebo pouze ze čtyř předmětů, no ne? A to i s přihlédnutím k tomu, že by byla státní maturita o trochu lehčí. (Samozřejmě nesmíme oslavovat předčasně, dokud zrušení neprojde senátem, ale snad už je výsledek jistý :-).)

O víkendu jsem si kromě návštěvy v galerii stihla ještě poctivě sepsat první maturitní otázku z dějepisu, přičemž jsem se ji následující tři dny stejně poctivě pokoušela naučit, a teď se podržte, bylo mi to naprosto k ničemu, protože daná učitelka nakonec zkoušela jen látku z minulého roku, které jsem věnovala pouze minimální pozornost... Načež jsme další hodinu probírali věci v podstatě zbytečné. Ano, je pravda, že skutečně nemám co jiného na práci, než se na každou její dvouhodinovku učit celý dějepis, abych mohla "zazářit".

(Co se maturitních otázek týká, asi jim tu otevřu rubriku a postupně je zveřejním - třeba to pomůže nějakému dalšímu maturujícímu nebožákovi... Budou to otázky z předmětů: český jazyk, angličtina, dějepis, dějiny umění.)

Tak jak stále víc nenávidím seminář z dějepisu, jsem stále nadšenější z normálního dějepisu, protože jeden z nejoblíbenějších učitelů z prváku... to je prostě jiné kafe než Mekáč. Po dvou letech máme možnost se vyjádřit k látce a učitel se nás ptá, zda všemu rozumíme adokonce na to co už třeba víme! No to je absolutní bomba! :D (Pro vysvětlení: předchozí dva roky byly dobou tupého opisování z tabule a poslouchání žvástů.)

Nový seminář Filosofie a psychologie zdá se býti velmi slušným a hlavně dobrou volbou... (i když já vlastně mezi matikou, fyzikou, chemií a dalším zeměpisem loni vlastně ani na výběr neměla :D). V latině jsem se stále nechytla, ale už s tím musím něco udělat. Tenhle týden prostě vážně nebyl čas na nic.

No a dnešek jsem završila referátem na literaturu. Nedá se říct, že bych měla fobii z referátů, ale referáty mi vskutku nedělají dobře, protože mluvit před třídou... to je jaksi má slabší parketa. Což se u maturanta doopravdy hodí :D. No ale tak dneska jsem se ani moc nezasekávala, ani příliš neblábolila a dokonce to snad po mně i někdo pochopil... Jsem na sebe hrdá :D. Referát byl na téma G. B. Shaw - Pygmalion a článek o této hře i o jednom jejím filmovém zpracování s názvem My Fair Lady tu snad brzy najdete.

A to je k tomuto týdnu asi vše... Konečně víkend.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jilly Jilly | Web | 12. září 2009 v 9:42 | Reagovat

Malá poznámka pod čarou: Mě bylo řečeno, že Nové maturity nezrušili, jenom je o rok posunuli, což samozřejmě znamaná, že je budu mít já!! Och, jak jsem šťastná...:-p                     S dějepisem mám stejný problém, prvák byl úžasnej,ale od druháku už jenom sedím a opisuju prezentace...btw: Pygmalion jsem četla a My fair lady viděla. Na tvůj článke se těším...

2 Mima Mima | Web | 12. září 2009 v 9:51 | Reagovat

Teším sa na článok:) A gratulujem, že máš týždeň konečne za sebou:)

3 Alex Alex | Web | 12. září 2009 v 11:58 | Reagovat

[1]: No jistě, bylo ode mně sobecké to takhle říct, ale to víš, měla jsem radost, že mě se netýkají :-).

4 Luiza Luiza | Web | 12. září 2009 v 12:56 | Reagovat

Mňa čaká maturita na budúci rok a stále tajne dúfam, že ma dovtedy prejde auto. Na My fair lady som bola aj v opere. Je to celkom milý príbeh.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama