close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Outbound Flight (Timothy Zahn)

21. srpna 2008 v 7:36 | Alex |  SW knihy

Kniha byla vydána roku 2006.

Zařazení:

- samostatné dílo (český název Mezigalaktická výprava)

- děj se odehrává roku 27 BBY = osm let před epizodou III

- patří do éry Vzestupu Impéria

Hlavní postavy:

Na jedné straně členové Mezigalaktické výpravy v čele s mistrem Jedi Jorusem C'baothem, jeho učednicí Loranou Jinzler a mistrem Ma'Ningem (V jedné části knihy jsou do děje zapojeni i Obi-Wan Kenobi a Anakin Skywalker). Na straně druhé členové Chisské Ascendence, přes jejíž území Výprava letí: velitel Mitth'raw'nuruodo (zkráceně Thrawn), admirál Ar'alani, aristokra Chaf'orm'bintrano (zkráceně Formbi) a syndik Mitth'ras'safis (zkráceně Thrass). Mezi tím vším jsou pak Thrawnem zajatí pašeráci Jorj Car'das, Maris Ferasi a Dubrak Qennto, a pak také nepřátelé Výpravy: Kinman Doriana, Siv Kav a v neposlední řadě i samotný Nejvyšší kancléř Palpatine...

Děj v kostce (SPOILERY):


Tři pašeráci vezoucí drahý náklad pro Drixu Hutt - šéf Dubrak Qennto, jeho přítelkyně Maris Ferasi a začínající Jorj Car'das, se dostanou do problémů s Proggou Huttem, který je pronásleduje. Pašerácká loď Bargain Hunter už ale daleko nedoletí, a tak skočí do hyperprostoru směrem k Neznámým oblastem. Progga je přesto pronásleduje, dokud se na scéně neobjeví i skupina neznámých lodí neurčitého původu. Ty zajmou Bargain Hunter a Proggu rozstřílejí na kousky, protože se opovážil na ně vystřelit první. Všichni tři pašeráci jsou tedy zajati neznámou rasou - Chissy, jejichž velitelem je Mitth'raw'nuruodo (Thrawn) patřící k chisské Expanzní obranné flotile. Car'das a jeho společníci jsou odvedeni na velitelovu loď Springhawk. Thrawnovi okamžitě padne do oka mladík Car'das, s nímž jediným je zprvu ochoten jednat. Car'das se rozhodne nelhat. Obě skupiny se dorozumívají pomocí obchodního jazyka sybištiny. Thrawn je velice zvědavý - chce vidět všechno, co pašeráci vezou a hlavně celé vybavení lodi, aby mohl použít v těch svých to, co by mohlo být užitečné. Pašeráci jsou zatím jako jeho hosté odvedeni na jednu z jeho základen (na Crustai) vybudovanou v asteroidu. Thrawn se s Car'dasem domluví, že se navzájem naučí svoje jazyky - Car'das naučí Thrawna basic a Thrawn Car'dase cheunštinu a minnisiatštinu. K jejich jazykovým lekcím se připojí i idealistka Maris. Jen Qennto zůstává skeptický a nedůvěřivý.

Mistr Jedi Jorus C'baoth a jeho padawanka Lorana Jinzler dostanou za úkol od kanceláře Palpatina vyřešit jistou krizi na Barloku. Nafoukaný C'baoth za to má dostat vyšší finanční podporu pro uskutečnění svého životního snu - Mezigalaktické výpravy. Sleduje je Palpatinův poradce, který nepracuje jen pro Palpatina, ale hlavně pro Darth Sidiouse. Doriana netušící, že vlastně poslouchá jednu a tutéž osobu, se řídí Sidiousovými pokyny a také vyráží na Barlok zorganizovat atentát. Mace Windu pošle na Barlok také Obi-Wana Kenobiho a Anakina Skywalkera, aby dohlédli na C'baotha, jehož chování poslední dobou dělá Radě starosti.

Na Thrawnovy vojáky zaútočí otrokáři Vagaariové, kteří zotročují ostatní národy v okolí Chisské Ascendence. Thrawn loď zajme a její posádka v boji zahyne. Maris s Car'dasem se dozvědí, že Vagaarie nemůže Thrawn porazit dříve, než na něj sami zaútočí. Chisským pravidlem je neútočit, pokud si nepřátelé nezačnou. To ale Thrawnovi nevyhovuje, protože ví, jaké nebezpečí Vagaariové představují do budoucnosti. Vagaarijská loď vezla mnoho pokladů - Thrawn slíbí, že některé z nich dostanou pašeráci, aby jim vynahradil ztráty a oni si udobřili Drixo Hutt.

Na Barloku zatím rozzlobený C'baoth dá svou padawanku Loranu, jíž si vůbec neváží, jako průvodkyni Anakinovi s Obi-Wanem, aby je zaměstnal a nepletli se do jeho věcí. S Loranou se oba dva záhy spřátelí a Obi-Wan ji trochu lituje. Lorana se dostane do problémů, když stopuje jistého Riskeho. Je zajata a Obi-Wan s Anakinem ji zachrání, uvidí však skupinu Brolfů, kteří chystají atentát a vydávají se po jejich stopách. Celý atentát na Barloku naplánoval Doriana, to se ale Jediové nedozvědí. Spojí se s Riskem a pokusí se atentát zastavit. To se jim nepodaří. Atentát nakonec zastaví C'baoth, který z celé situace vyjde jako hrdina, urovná krizi a vrátí se na Coruscant s podporou mnoha Jediů pro svou Výpravu. Mezigalaktická výprava je se vší tou podporou téměř připravena k odletu. Z původně několika členné skupiny Jediů se stane skupina šesti mistrů Jedi a několika rytířů. Ke skupině se přidají na rozkaz Mace Windua i Obi-Wan s Anakinem, kteří mají výpravu doprovázet na kraj galaxie, a pak se vrátit. Na palubě je tedy 19 Jediů - příhodný počet pro zlikvidování - pokud se totiž Sidious zbaví tolika Jediů najednou, bude mít o problém méně. Dvaadvacetiletá Lorana Jinzler se narychlo stane rytířkou, aby, ne zcela dobrovolně, mohla následovat mistra C'baotha, jehož sny se začínají plnit.

Na Crustai přiletí aristokra Chaf'orm'bintrano z Páté vládnoucí rodiny Chisské Ascendence. Ten není moc nadšený, když vidí lidské návštěvníky. Thrawn, Maris a Car'das se zatím velmi zdokonalují v jazycích. Zdá se, že Marisin nekritický obdiv ke Thrawnově rozhledu, vzdělání a zájmu o jí tak blízký svět umění přerůstá v zamilovanost. Na Crustai přijíždí admirál Ar'alani, chisská žena, která Thrawnovi velí. Ani ta není z návštěvníků příliš nadšená. Spolu s ní přijede ještě jeden Chiss - Mitth'ras'safis (Thrass), Thrawnův bratr. Thrawn přiláká Ar'alaninu pozornost k vagaarijskému pokladu, který třídí Qennto, a společně s Maris a Car'dasem vyrazí pryč. Odletí na bojiště, kde právě teď probíhá bitva Vagaariů s dalšími potencionálními otroky. Vagaariové používají k obraně živé štíty. Thrawnovi se podaří ukrást Vagaariům primitivní gravitační projektor, který simuluje gravitaci planety a donutí lodě neopustit bojiště skokem do hyperprostoru. Takové zařízení nemá ani Republika. Ukořistění projektoru ale stojí několik Chissů život a i Thrawn je zraněn. Maris mu zachrání život a i s ukradeným zařízením se vracejí na Crustai, kde Ar'alani zatím zabavila celý poklad, z čehož je Qennto rozhořčen. Thrass bratrovi domlouvá a varuje ho, že se dostane do problémů. Thrawn má ve své adoptivní rodině Mitth velice privilegovanou pozici Zkoušeného, a proto nemá strach.

Mezigalaktická výprava je připravena ke startu. Kapitánem šesti dreadnaughtů je Mon Calamarian Pakmillu, mezi hlavní techniky patří Chas Uliar a Pressor, hlavním Jedim je kromě C'baotha i mistr Justyn Ma'Ning. Posádku tvoří i 50 000 civilistů, kteří mají alespoň lehkou citlivost na Sílu. C'baoth má totiž plány, o kterých nikomu neřekl. Chce najít zmizelou Jedi Vergere, potom vyhledat obyvatelné planety a založit "jediské kolonie", které by zásobovaly Republiku novými rytíři. Lorana konečně zjistí, proč vzbuzuje nenávist mladého technika, když ho potká na lodi. Je to Dean Jinzler, její mladší bratr. Lorana o své rodině nic nevěděla. Dean vychovávaný rodiči byl neustále srovnáván s ní - "slavnou" a "dokonalou" rytířkou Jedi. Lorana by mu to chtěla nějak vynahradit, ale on o to nestojí. Navíc se celé cesty nezúčastní. Lorana se s ním chce udobřit, ale rozcházejí se ve zlém. Výprava startuje.

Sidious bleskově vylétá za výpravou, protože se dozvěděl, že je na palubě Skywalker, kterého odsud nutně musí dostat. Doriana vydávající se za Stratise zatím s vícelordem Kavem z Obchodní Federace v lodi Darkvenge (spolu s celou Kavovou armádou) vyjíždí za hranice Republiky, aby tam počkali na Výpravu a zničili ji. Tam je ovšem zajme Thrawn. Zničí jim celé loďstvo bez jediné ztráty na životech na své straně. Jediná loď, která Dorianovi zůstala je Darkvenge. Doriana se k Thrawnovi chová na rozdíl od Kava velice slušně a doufá, že se mu podaří talentovaného Chisse přesvědčit, aby zničil Výpravu místo nich.

C'baoth zatím, zprvu pomalu a nenápadně, předělává celou Výpravu k obrazu svému a přebírá s ostatními rytíři Jedi vládu na lodi, která postupně skoro hraničí s terorem. Ma'Ning, Obi-Wan, Pakmillu ani Lorana s ním nesouhlasí, ale nemohou nic udělat. C'baoth bere děti citlivé na Sílu do střediska na výcvik na rytíře Jedi, které tu vybudoval. Většina rodičů mu je svěří, některé ale bere nedobrovolně a vznikají konflikty. Vůdcem odporu proti C'baothovi je technik Uliar. Anakin C'baotha obdivuje a Obi-Wan ho nedokáže přesvědčit o tom, že se C'baoth nechová tak, jak by měl. Lorana se zatím spřátelí s rodinou Pressorových, jejichž syn Jorad by se rád stal Jediem, ale nemá potřebné schopnosti. C'baoth začíná plně ovládat loď a zbavuje kapitána Pakmillua vedení. S ostatními mistry trénuje nebezpečnou techniku splynutí myslí v jednu.

Qennto se dozví, že má Maris tajné schůzky s Thrawnem, kde probírají umění, a domnívá se, že je v tom něco víc. Ztropí Maris scénu a je na ní naštvaný. Přátelé zjistí, že se Qennto potají naučil základům cheunštiny a když před ním mluví touto řečí, nemohou si být jisti, že jim nerozumí. Car'das vidí, že se situace začíná přiostřovat a bylo by dobré, co nejrychleji zmizet. Thrawn si zatím vyžádá rozhovor se samotným Sidiousem. Ten ho přesvědčí ke spolupráci. Tvrdí totiž, že se ke galaxii blíží vojsko "Cizinců zdaleka" a není třeba pouze se na něj připravit, ale také zabránit tomu, aby cizinci objevili technologii Republiky, což by urychlilo jejich útok. Mezitím, co je Thrawn pryč, Thrass a Ar'alani vyzpovídají Car'dase a donutí ho, aby jim pověděl vše o Thrawnově útoku na loď Obchodní Federace. Vydají se na místo bitvy, nenajdou však nic kromě trosek - Darkvenge byla včas ukryta.

Na palubě Mezigalaktické výpravy si už ani Ma'Ning neví se C'baothem rady. Palpatine se dostane k Výpravě a odvolá Obi-Wana s jeho učedníkem z cesty pod záminkou, že od nich potřebuje urovnat krizi, jež vznikla poblíž trasy Výpravy. To je nadobro připravuje o možnost vrátit se na palubu, ale nic jiného jim nezbývá.

Thrawn se připravuje na útok na Výpravu a vymyslí geniální plán, jak vyřešit několik problémů najednou. V tomto plánu má každý svou roli. V rámci plánu už dříve veřejně obviní Car'dase ze špionáže. Car'das jako správný zrádce ukradne chisskou loď a odletí na místo, kde probíhala bitva s Vagaarii. Tam se setká s vagaarijským vládcem. V lodi je několik bojových droidů Obchodní Federace, které Thrawn odnesl z Darkvenge. Přesvědčí Vagaarie, že Mitth'raw'nuruodo je na základně Crustai, kde se mu mohou pomstít. Vagaarijský vládce je uchvácen bojovými droidy a vyráží. Aby se pojistil, že ho Car'das nezradil, umístí ho jako jeden ze živých štítů do průhledné "bubliny" na povrchu lodi. Thrawn pomocí gravitačního projektoru donutí Mezigalaktickou výpravu vystoupit z hyperprostoru. Dá jim ultimátum, aby se obrátili a letěli zpět domů. C'baoth nechá Loranou odvést skupinu vzbouřenců a jejich rodin do středu mezi dreadnaughty Výpravy. Ještě než ultimátum vyprší, vynoří se na místě i celá vagaarijská flotila nalákaná do pasti. Na tu Thrawn zaútočí přeprogramovanými droidími stíhačkami. Ty létají nízko nad povrchem a mohou tedy přesně zaměřovat cíle, takže se vyhnou zabíjení nevinných živých štítů.

Mistři Jedi soustředění u hlavních zbraní Výpravy spojí své mysli, aby zmátli vagaarijské velitele. Ty zatím pobijí bojový droidi, jež s sebou přivezl Car'das. Thrawn využije toho, že se rytíři Jedi soustředili na zmatení protivníka a zaútočí na zbraně Výpravy, čímž Výpravu odzbrojí a zabije téměř všechny Jedie na palubě, kromě Lorany a C'baotha. Ma'Ning také umírá a posílá Loranu zpět za lidmi zavřenými ve středu. C'baoth se zblázní, jelikož jeho sny zkrachovaly, a obrátí se na Temnou stranu. Pokusí se Thrawna na dálku uškrtit. Bylo by se mu to podařilo, kdyby Doriana pohotově nezareagoval a nezmáčkl rudě orámované tlačítko před Thrawnem. Všechny stíhačky útočící na Vagaarie se stáhnou a vyrazí proti Výpravě. Do boje se zapojí i přeprogramované ničivé zbraně. Ty zničí veškerý život na všech šesti dreadnaughtech. Thrawnův život je tedy zachráněn za cenu 50 000 tisíc mrtvých civilistů. Zbývající Vagaariové utíkají.

Lorana a lidé zavření ve středu přežili. Lorana se vydá pro pomoc nahoru. Thrawn, Thrass, Ar'alani a Car'das se přesunou na polozničené lodě Mezigalaktické výpravy. Bylo jasné, že se výprava musí ukrýt, jinak získá jedna z chisských rodin výhodu a dojde k nerovnováze. Do všeho se zamíchá Chaf'orm'bintrano, který přiletí Thrawna zatknout. Thrawn s Ar'alani se tedy pořizují jeho rozkazu a Car'das s Thrassem se zatím pokoušejí zprovoznit lodi a dostat je pryč. Thrawn přesvědčí Chaf'orm'bintrana, že zatknout ho není zrovna nejlepší nápad. Mezitím se k Thrassovi přidá Lorana, pošlou Car'dase zpět za Thrawnem a odletí neznámým směrem. Car'das popravdě poví, co se stalo, ale zuřící aristokra už nemůže nic udělat.

Thrass s Loranou, pod nimiž se bortí loď, najdou místo, kde mohou přistát. Je ale jediná možnost, jak to přežít, a to tak, že natočí spodní dreadnaught k zemi, aby pohltil náraz. Jenže na loď, kterou má náraz zničit, se přesune všech 57 přeživších. Loraně a Thrassovi nezbývá než položit za ně život... Doriana tedy splnil poslání. Thrawn ví, že se ho Doriana s Kavem rozhodli zabít, přesto riskuje. Doriana si to rozmyslí - zabít tak talentovaného vojevůdce je podle něj mrhání. Kav však na Thrawna vystřelí a to ho stojí život. Doriana se od Thrawna dozví, že "Cizince z daleka" už Chissové potkali. Dá Dorianovi potřebné materiály o bitvě, kterou s nimi svedli. Doriana nabídne Car'dasovi jménem Sidiouse zajímavou práci - pašování spojené s výstavbou informační sítě, což nakonec Car'das přijímá. Přeživší z Mezigalaktické výpravy v čele s Uliarem a Pressorem přežili přistání. Lorana před odletem lodi Výpravy poslala po Car'dasovi zprávu svému bratrovi, že na něj myslela, jakoby věděla, že zemře.

Thrawn požádá svého přítele Car'dase ještě o něco - nikdy nesmí říct Maris ani Qenntovi, co se stalo s Mezigalaktickou výpravou. Zvláště pak Maris by se to neměla dozvědět a měla by zůstat idealistkou. Jeho přání Car'das splní. Pak dá Thrawn Qenntovi a Maris slíbenou odměnu. Car'das odjíždí s Dorianou vstříc dalšímu osudu a i Qennto s přítelkyní odjíždějí domů. Thrawn, který alespoň dočasně ochránil svůj národ před Vagaarii, zůstává v Chisské Ascendenci a doufá, že se jednoho dne Chissové a lidé dokážou spojit proti "Cizincům z daleka"…

Můj názor:

Zatím nejgeniálnější ze všech SW knih, které jsem kdy měla v ruce. Kniha dokonale splňuje požadavky na zařazení se do světa SW. Zahn prokazuje, že i po všech předchozích knihách neztrácí vypravěčskou a spisovatelskou zdatnost.

Děj je jako obvykle složitější, přesto skvělý a originální. Celou dobu je příběh napínavý. Závěr však naprosto nemá obdoby a je velmi působivý. Sice u knih obvykle neroním slzy, ale tady se stala výjimka. Postavy jsou totiž skvěle propracované a jejich osud vám zkrátka nemůže být lhostejný... Všichni odpůrci pozdějšího imperiálního velkoadmirála Thrawna museli po tomhle díle uznat, že přece jen má něco do sebe (protože zde vystupuje ryze jako kladný hrdina) a my ostatní (tzn. jeho fanoušci :D) jsme celou dobu sledovali jeho počínání Marisinýma idealistickýma očima a cítili jsme nekritický obdiv :)... Jak už jsem řekla, v podstatě všechny postavy si oblíbíte a každá má nejméně jednu příležitost se blýsknout. Hlavním záporákem nakonec není ani tolik Doriana, od něhož se to tak nějak předpokládá, ale spíš šílený C'baoth, který je snad ještě horší, než jeho klon v Thrawn Trilogy (a to je, jak jistě víte, co říct :D).

Přečtení Outbound Flight jsem zkrátka neměla slov a kdybych měla doporučit k přečtení některou z SW knih, byla by to určitě tahle.

P.S.: Mimochodem, ti Japonci mají daleko hezčí obálky k SW knihám než máme my (obr. 2)...

Hodnocení: 10/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikněte sem, že jste tu byli...

klik

Komentáře

1 LarryZem LarryZem | E-mail | Web | 21. března 2017 v 20:11 | Reagovat

Has your snoring prevented you from getting good sleep for years? If you have not seen a doctor about this issue, you might be experiencing a dangerous and serious form of snoring associated with sleep apnea. If this rings true, then try not worry!. The article below can help.

One way to improve your sleep apnea is to shed excess weight that you are carrying. Being overweight or obese places pressure on your neck, which can compress your windpipe as you sleep. Losing just 25 pounds can make a difference in your symptoms, and losing enough weight can eliminate the disorder altogether.

If you have sleep apnea, try sleeping on your side. If you are a back or stomach sleeper, gravity is working against you all night. Your airway is much more likely to collapse if you are facing straight up or down. Sleeping on your side instead makes it much easier for your body to maintain your airway as you sleep.

If you have sleep apnea and cannot break the habit of sleeping on your back, try sleeping in a t-shirt with two tennis balls sewn into the back. Making this sleep shirt is a simple project to do at home, and it can help to break you of sleeping on your back. Every time you try to roll over on your back in your sleep, the tennis balls will remind you to roll back onto your side.

Sleeping at a high altitude can worsen your sleep apnea because of the lower levels of oxygen. If you are going to a place located higher than what you are used to, take a CPAP machine with you. The best thing to do would be to completely avoid high altitude.

To help diagnose your sleep apnea, your doctor may ask you to keep a sleep log. This log is where you'll keep track of how much you sleep during the night, and other symptoms you may experience. Your partner can let you know if you snore too loudly, jerk your limbs, or stop breathing. Your doctor will then be able to tell if you suffer from sleep apnea.

Consider an alternative sleep apnea flower remedy therapy (also known as essence therapy). Vervain is used in this treatment for its calming and relaxing effects. This can help treat your symptoms, including insomnia problems associated with your apnea. As an added bonus, it also helps reduce overall stress and lower high blood pressure.

Drink one cup of caffeinated coffee a few hours before you go to sleep. It may seem silly to drink a caffeine drink at night, but this can actually help keep your throat open while you sleep. You may have to play around with what time you drink the coffee to avoid restlessness.

If simple changes in your lifestyle, such as regular sleep hours and losing weight, have not eliminated your sleep apnea episodes, it is time to consult with a sleep specialist. The specific causes of your sleep apnea can be evaluated, and an individual treatment plan can be designed for you.

Make no mistake, sleep apnea is one of the most disruptive conditions a person can have, largely due to its ability to rob sufferers of the sound sleep they need to stay healthy. The best way to effectively deal with the condition is to understand it completely. Keep the information in this article handy in order to stay on top of this dangerous condition and reclaim peace of mind.

<a href=https://www.viagrasansordonnancefr.com/>viagrasansordonnancefr.com</a>

2 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 27. září 2018 v 17:37 | Reagovat

wh0cd185552 <a href=http://synthroid2019.com/>synthroid online</a>

3 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 28. září 2018 v 1:51 | Reagovat

wh0cd629350 <a href=http://synthroid2019.com/>levothyroxine 50 mcg</a>

4 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 28. září 2018 v 1:51 | Reagovat

wh0cd629350 <a href=http://lasix2019.com/>lasix</a>

5 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 28. září 2018 v 9:43 | Reagovat

wh0cd1073148 <a href=http://xenical2019.com/>view</a>

6 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 28. září 2018 v 9:43 | Reagovat

wh0cd1073148 <a href=http://prednisone2019.com/>prednisone10 mg</a>

7 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 28. září 2018 v 10:22 | Reagovat

wh0cd1073148 <a href=http://lasix2019.com/>lasix</a>

8 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 28. září 2018 v 13:49 | Reagovat

wh0cd185552 <a href=http://propecia2019.com/>propecia2019</a>

9 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 28. září 2018 v 14:10 | Reagovat
10 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 28. září 2018 v 17:19 | Reagovat

wh0cd407451 <a href=http://valtrex2019.com/>valtrex</a>

11 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 28. září 2018 v 17:55 | Reagovat

wh0cd407451 <a href=http://synthroid2019.com/>synthroid online</a>

12 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 28. září 2018 v 18:19 | Reagovat

wh0cd407451 <a href=http://lisinopril2019.com/>lisinopril</a>

13 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 28. září 2018 v 22:45 | Reagovat

wh0cd629350 <a href=http://xenical2019.com/>xenical pills</a>

14 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 29. září 2018 v 2:40 | Reagovat

wh0cd851249 <a href=http://valtrex2019.com/>valtrex prescription</a>

15 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 29. září 2018 v 8:55 | Reagovat

wh0cd185552 <a href=http://tetracycline2019.com/>tetracycline</a>

16 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 29. září 2018 v 10:12 | Reagovat

wh0cd1073148 <a href=http://xenical2019.com/>orlistat over the counter</a>

17 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 29. září 2018 v 14:43 | Reagovat

wh0cd407451 <a href=http://valtrex2019.com/>generic valtrex cost</a>

18 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 29. září 2018 v 20:48 | Reagovat

wh0cd851249 <a href=http://tetracycline2019.com/>tetracycline</a>

19 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 29. září 2018 v 22:52 | Reagovat

wh0cd851249 <a href=http://lasix2019.com/>buy lasix no prescription</a>

20 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 30. září 2018 v 2:56 | Reagovat

wh0cd1073148 <a href=http://lisinopril2019.com/>zestoretic</a>

21 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 30. září 2018 v 4:43 | Reagovat

wh0cd185552 <a href=http://propecia2019.com/>propecia generic cost</a>

22 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 30. září 2018 v 15:13 | Reagovat

wh0cd629350 <a href=http://valtrex2019.com/>valtrex</a>

23 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 30. září 2018 v 15:17 | Reagovat

wh0cd629350 <a href=http://prednisone2019.com/>order prednisone with mastercard debit</a>

24 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 30. září 2018 v 19:41 | Reagovat

wh0cd851249 <a href=http://xenical2019.com/>xenical</a>

25 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 1. října 2018 v 4:16 | Reagovat

wh0cd185552 <a href=http://lasix2019.com/>lasix drug</a>

26 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 1. října 2018 v 4:23 | Reagovat

wh0cd407451 <a href=http://synthroid2019.com/>buy synthroid online</a>

27 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 2. října 2018 v 0:01 | Reagovat

wh0cd407451 <a href=http://prednisone2019.com/>buying predesone on line</a>

28 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 2. října 2018 v 5:12 | Reagovat

wh0cd407451 <a href=http://prednisone2019.com/>prednisone</a>

29 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 2. října 2018 v 11:28 | Reagovat

wh0cd1073148 <a href=http://synthroid2019.com/>synthroid</a>

30 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 2. října 2018 v 13:39 | Reagovat

wh0cd851249 <a href=http://valtrex2019.com/>valtrex</a>

31 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 2. října 2018 v 22:44 | Reagovat

wh0cd185552 <a href=http://propecia2019.com/>propecia generic cost</a>

32 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 2. října 2018 v 22:44 | Reagovat

wh0cd185552 <a href=http://prednisone2019.com/>prednisone</a>

33 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 2. října 2018 v 23:46 | Reagovat

wh0cd629350 <a href=http://prednisone2019.com/>prednisone</a>

34 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 3. října 2018 v 3:00 | Reagovat

wh0cd407451 <a href=http://tetracycline2019.com/>tetracycline over the counter</a>

35 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 3. října 2018 v 3:27 | Reagovat

wh0cd851249 <a href=http://tetracycline2019.com/>tetracycline</a>

36 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 3. října 2018 v 11:07 | Reagovat

wh0cd851249 <a href=http://prednisone2019.com/>sterapred ds</a>

37 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 3. října 2018 v 11:31 | Reagovat

wh0cd851249 <a href=http://synthroid2019.com/>synthroid</a>

38 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 4. října 2018 v 3:21 | Reagovat

wh0cd629350 <a href=http://colchicine.network/>colchicine</a>

39 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 5. října 2018 v 0:22 | Reagovat

wh0cd629350 <a href=http://prednisolonepills.video/>prednisolone buy online</a>

40 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 5. října 2018 v 4:07 | Reagovat

wh0cd851249 <a href=http://tetracyclinebest.us.com/>tetracycline 500 mg</a>

41 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 5. října 2018 v 17:33 | Reagovat

wh0cd1073148 <a href=http://tadacip.icu/>tadacip</a>

42 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 5. října 2018 v 21:08 | Reagovat

wh0cd629350 <a href=http://prednisolonepills.video/>prednisolone</a>

43 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 6. října 2018 v 0:45 | Reagovat

wh0cd851249 <a href=http://stromectol.company/>stromectol</a>

44 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 6. října 2018 v 1:02 | Reagovat

wh0cd851249 <a href=http://sildenafil.company/>sildenafil</a>

45 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 6. října 2018 v 4:15 | Reagovat

wh0cd1073148 <a href=http://tadacip.icu/>generic tadacip</a>

46 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 7. října 2018 v 0:36 | Reagovat

wh0cd1073148 <a href=http://amoxicillin.team/>amoxicillin</a>

47 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 7. října 2018 v 20:17 | Reagovat

wh0cd1073148 <a href=http://sildenafil.company/>sildenafil</a>

48 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 7. října 2018 v 20:52 | Reagovat

wh0cd185552 <a href=http://tetracyclinebest.us.com/>cheap tetracycline</a>

49 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 8. října 2018 v 4:12 | Reagovat

wh0cd1073148 <a href=http://sildenafil.company/>where to buy sildenafil</a>

50 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 8. října 2018 v 15:57 | Reagovat

wh0cd1073148 <a href=http://tetracyclinebest.us.com/>tetracycline cream</a>

51 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 8. října 2018 v 20:52 | Reagovat

wh0cd185552 <a href=http://tadacip.icu/>tadacip</a>

52 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 9. října 2018 v 0:13 | Reagovat

wh0cd407451 <a href=http://sildenafil.company/>viagra sildenafil 100mg</a>

53 Douglassloth Douglassloth | E-mail | Web | 9. října 2018 v 4:07 | Reagovat

wh0cd407451 <a href=http://amoxicillin.team/>amoxicillin</a>

54 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 9. října 2018 v 16:01 | Reagovat

wh0cd185552 <a href=http://amoxicillin.team/>where can i buy amoxicillin</a>

55 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 9. října 2018 v 20:01 | Reagovat

wh0cd1073148 <a href=http://sildenafil.company/>buy sildenafil</a>

56 Douglassloth Douglassloth | E-mail | Web | 10. října 2018 v 2:42 | Reagovat

wh0cd629350 <a href=http://paxilbest.us.com/>generic for paxil</a>

57 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 10. října 2018 v 20:25 | Reagovat

wh0cd185552 <a href=http://cipro.company/>ciprofloxacin 500mg</a>

58 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 11. října 2018 v 4:21 | Reagovat

wh0cd629350 <a href=http://stratterabest.us.com/>generic for strattera</a>

59 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 13. října 2018 v 0:12 | Reagovat

wh0cd629350 <a href=http://atenolol.in.net/>atenolol</a>

60 Michaelnax Michaelnax | E-mail | Web | 13. října 2018 v 1:29 | Reagovat

wh0cd851249 <a href=http://stratterabest.us.com/>generic for strattera</a>

61 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 13. října 2018 v 4:27 | Reagovat

wh0cd851249 <a href=http://stratterabest.us.com/>straterra</a>

62 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 14. října 2018 v 2:47 | Reagovat

wh0cd851249 <a href=http://abilify.icu/>buy abilify</a>

63 CharlesTum CharlesTum | E-mail | Web | 15. října 2018 v 7:50 | Reagovat

wh0cd185552 <a href=http://zyban.icu/>zyban otc</a>

64 Douglassloth Douglassloth | E-mail | Web | 17. října 2018 v 2:01 | Reagovat

wh0cd1073148 <a href=http://atenolol.in.net/>atenolol 50 mg tablets</a>

65 MichaelEagek MichaelEagek | E-mail | 5. prosince 2018 v 23:38 | Reagovat
67 ArchieGargo ArchieGargo | E-mail | 6. prosince 2018 v 5:53 | Reagovat
68 AlvinAdert AlvinAdert | E-mail | 6. prosince 2018 v 13:15 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama