close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Fejeton - Mělo by se

27. ledna 2008 v 18:28 | Alex and Ani |  Moje tvorba
Dostali jsme za úkol napsat fejeton, a tak jsem ho teď s Ani splácala dohromady a pocítila nutkavou potřebu ho zveřejnit. Snad to není nejhorší fejeton, co jste kdy četli. A opovažte se ho ukradnout!!! :-)

Mělo by se
Také vám běhá mráz po zádech při pouhém zaslechnutí věty "Mělo by se…"?
Nejčastěji si tuhle formulku opakujeme na začátku nového roku, kdy přemýšlíme o předsevzetích. Dospělí mají například takováto: Měl bych přestat kouřit, protože mě nebaví sponzorovat tabákové koncerny - mají více peněz než já. Měl bych pravidelně zalévat květiny, aby mi letos opět nezůstal pouze můj věrný kamarád kaktus. Měl bych se naučit vařit, protože míchaná vajíčka a topinky už nemůžu ani vidět.
My studenti máme poněkud jiná předsevzetí. Na začátku každého školního roku si říkáme: Měl bych se učit pravidelně každý den. Toto předsevzetí většinou tvrdě spí na dně šuplíku pod suvenýry z prázdnin a pravidelně se probouzí pouze na pár zářijových dní na začátku dalšího školního roku. Neměl bych tolik sledovat televizi. Ale stejně u ní klidně usínáme každý den, i když tam není na co se dívat.
Hodně lidí bývá ze svých předsevzetí zklamáno, protože se jim nepodaří je vyplnit. Nevím, jestli má smysl zabývat se tímhle "měl bych". Lepší je přejít rovnou od slov k činům. Nebo se nechat překvapit jako třeba já v letošním roce.
Nikdy si nedávám předsevzetí týkající se sportu a ostatních, mě silně stresujících, pohybových aktivit. Když ostatní mluvili o příjemné únavě po volejbalovém zápase, nechápala jsem. Když jásali nad diplomy a medailemi za sportovní výkony, nechápala jsem. Až letos… Objevila jsem nový svět! Každý čtvrteční večer, když skončí taneční kurzy a já usedám doma do křesla, necítím nohy, záda ani jiné části těla, ale přesto jsem nadšená. Dvě hodiny soustředěného poskakování po vyleštěném parketu na vysokých podpatcích, předstírání, že si umím spočítat čtyř čtvrteční rytmus a ještě na něj tančit a riskování vlastního života v obtížných tanečních kreacích, to vše před zraky rodičů či známých - co může být strašnějšího? Ale já jsem spokojená. Na tom pohybu přece jenom něco bude!
Moje skromná rada zní: Zapomeňte na "mělo by se" a nechte se čas od času překvapit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikněte sem, že jste tu byli...

klik

Komentáře

1 Jitulína☻ Jitulína☻ | E-mail | Web | 18. června 2008 v 20:02 | Reagovat

Ahoj!

Tvůj fejeton se mi moc líbí a našla jsem tě podle toho, že jsem klikla u sebe na blogu na podobný lidi a musím říct, že mě překvapily společný znaky jako Terry Prachet, nenávist ke sportu kromě tance a oblíbený čtení knih a koukání na filmy. Máš super blog!

2 Alex Alex | 29. června 2008 v 15:51 | Reagovat

Díky

3 solun solun | E-mail | Web | 17. května 2009 v 18:41 | Reagovat

Souhlasim, pěknej blog :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama